آشنایی با آزمایشات قبل از ازدواج ۹۳

آشنایی با آزمایشات قبل از ازدواج ۹۳

قبل از عقد و عروسی محضرداران شما را به همراه یک معرفی نامه که عکس دار می باشد جهت آزمایش به آزمایشگاه می فرستند و یا به مشاوران تنظیم خانواده معرفی کرده تا عروس و داماد آزمایش های لازم را گرفته و یا در دوره های تنظیم خانواده شرکت کنند .

آزمایشهای عروس و داماد ها قبل از ازدواج ۹۳عبارتند از:

۱         – آزمایش عدم اعتیاد : برای تست اعتیاد آزمایش ادرار گرفته می شود ، برای آزمایش نیازی به ناشتا بودن نیست ، ولی لازم است که ۷۲ ساعت قبل از انجام آزمایش اعتیاد از خوردن قرص هایی نظیر کدئین و یا شربت های مسکن و همینطور گیاهان دارویی خودداری کنید چراکه ممکن است نتیجه آزمایش را مثبت کند . که نتیجه آن بی اعتمادی و یا حداقل تکرار آزمایش و  صرف وقت و هزینه دوباره شود . البته به خانواده ها پیشنهاد میشود به این آزمایش اکتفا نکرده و از تحقیق بیشتر راجع به اعتیاد طرفین استفاده کنند چرا که عدم مصرف در چند روز قبل از آزمایش نتیجه آزمایش را منفی نشان میدهد .

۲         – آزمایش عدم ابتلا به بیماری سیفلیس (VDRL) : با وجودیکه بیماری های مقاربتی خطرناک زیادی وجود دارد اما آزمایش ازدواج تنها ابتلا به سفلیس بررسی می شود . ( در صورت ورود باکتری سیفلیس  به بدن ، ابتدا در ناحیه تناسلی بدن زخمی سخت دیده می شود که بعد از مدتی خود به خود محو می شود اما بعد از آن عفونت در کل بدن پخش می شود و حمله باکتری ها به هر بافت و سیستمی آغاز می شود )

۳         – آزمایش عدم ابتلا به تالاسمی : تالاسمی بیماری است که بیماران مبتلا به آن را از ساختن هموگلوبین کافی در گلبولهای قرمز  باز داشته و راه شناخت آن از راه تست خون است . تالاسمی بیماری است که از والدین به فرزندشان ارث می رسد و از دوران طفولیت تا آخر عمر همراه بیمار خواهد بود.

۴         – تزریق واکسن کزاز : در هنگام مراجعه برای آزمایش ازدواج واکسن کزاز هم به زوجین تزریق می شود ، باکتری عامل کزاز در خاک ، گردو غبار ، البسه گرد گرفته و … وجود داشته و زندگی می کند و اگر  از طریق زخم و یا تنفس وارد بدن شود ، باعث اختلال در فعالیت اعصاب و عضلات می شود .

دوره مشاوره تنظیم خانواده : در این دوره ها راجع به مسائل مهم بهداشتی ، جنسی و زناشویی ، بارداری و زایمان و مسائلی از این قبیل به عروس خانوم و آقا داماد مطالبی تدریس می شود که تا حدامکان از مشکلات احتمالی در زندگی مشترک جلوگیری شود .

 

 

پیشنهاد عروس سایت :  رژیم‌های مناسب روز عروسی

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *