استرس قبل عروسی

استرس قبل عروسی

استرس قبل عروسی

نزدیک جشن عروسی عروس و داماد اضطراب زیادی دارند اما ما به شما می‌گوییم که چطور آن را کنترل کنید.عروس بودن حس خیلی خوبی دارد، اما کمی هم سخت است. استرس داشتن قبل از عروسی تاحدی طبیعی است. اجازه ندهید که استرس روز عروسی از همه احساسات خوبی که در این روز دارید جلو بزند! این توصیه‌ای است که اغلب عروس‌های جوان پیش از فرارسیدن روز بزرگ زندگی‌شان با آن مواجه می‌شوند، ولی آیا چنین چیزی ممکن است؟فشار اینکه همه‌چیز مرتب و منظم و دقیق انجام شود، ممکن است شما را عصبی کند. اما اگر می‌خواهید در روز بزرگ عروسی سرحال و با طراوت باشید، با مقاله مقابله با استرس قبل عروسی همراه باشید.

مقابله با استرس قبل عروسی

استرس قبل عروسی

 با تغذیه مناسب به استرس حمله کنید

اگر به‌سلامتی خود اهمیت ندهید، استرس و هیجانات منفی بیشتری به سراغ شما خواهد آمد. بنابراین از سلامتی رژیم غذایی خود اطمینان حاصل کنید. یک رژیم غذایی مناسب و متعادل شامل: غذاهای کامل، میوه و سبزی تازه، ماهی و جو، اثر قابل‌توجهی در کاهش استرس دارد. مصرف نمک، شکر و محرک‌هایی مانند چای و قهوه را نیز کم کنید.

فعالیت‌های ضد استرس انجام دهید

مطالعات نشان می‌دهد که ورزش می‌تواند نقش بسیار قابل‌توجهی در کم شدن استرس و تقویت روحیه داشته باشد. ورزش‌های هوازی (ایروبیک) علاوه بر کمک به‌تناسب اندام، انرژی شما را نیز افزایش می‌دهد، ماهیچه‌ها را سفت کرده و به ترشح آندروفین ( هورمون نشاط‌آور) در مغز شما کمک می‌کند. حداقل سه نوبت در هفته ورزش کنید.

به کلاس یوگا بروید

یا حتی بهتر است که در یک کلاس یوگا یک یا دو ماه پیش از مراسم عروسی‌تان شرکت کنید. تمرین‌های تنفسی و تکنیک‌های آرامش بخشی، شما را برای روز عروسی‌تان سرحال می‌کند. اگر زمان کافی برای شرکت در کلاسهای یوگا ندارید، می‌توانید از دی‌وی‌دی‌های آموزشی مخصوص یوگا استفاده کنید.

H2O فراموش نشود

زمانی که خسته هستید، طبیعی است که به سراغ کافئین بروید اما قهوه، چای، سودا و نوشیدنی‌های انرژی‌زا شما را سرحال نمی‌کند. همچنین این نوشیدنی‌ها رطوبت بدن شما را کاهش می‌دهند و حتی باعث می‌شوند که احساس گرمای بیشتری هم بکنید. درحالی‌که اگر به‌طور مداوم آب بنوشید، احساس خستگی و درد کمتری می‌کنید و پوستتان هم درخشش بیشتری پیدا خواهد کرد. همچنین بهتر است داخل لیوان آب خود برش‌هایی از لیمو و پرتقال هم بیندازید.

پیشنهاد عروس سایت :  لباس عروس باحجاب95و96

اختیارات را تفویض کنید

احساس مسئولیت درباره تمام جوانب مراسم عروسی، استرس‌زاست. شما زمان زیادی را صرف برنامه‌ریزی کارها کرده‌اید، و خودتان هم قصد انجام همه آن‌ها رادارید! به اطراف خود دقیق‌تر نگاه کنید. خیلی‌ها حاضر هستند به شما کمک کنند درحالی‌که شما قبول نمی‌کنید چون فکر می‌کنید از عهده آن برنمی‌آیند. همین حالا اختیارات را تفویض کنید، کارها را تقسیم کنید و هر جا لازم است بر حسن انجام آن‌ها نظارت کنید

برنامه‌ی زمانی تهیه کنید

می‌خواهید مؤثرترین راه برای حفظ آرامش در روز عروسی را بدانید؟ منظم و سازمان‌دهی شده باشید! اگر یک برنامه‌ی زمان‌بندی داشته باشید، دچار استرس و حالت عصبی نخواهید شد. شما می‌دانید که شماره تلفن‌های شما کجاست، هر شخصی احتمالاً در حال حاضر کجاست و حدوداً چه زمانی در مراسم حاضر خواهد بود و بسیاری مسائل دیگر. بنابراین چند روز قبل از مراسم عروسی، یک برنامه زمان‌بندی برای خود ایجاد کنید و مطمئن شوید که آن را مرور و تکمیل نموده‎‌ و تمام موارد و مسائل لازم برای جشن عروسی را در آن آورده‌اید.

درد دل و مشورت کنید

بگذارید دیگران از اضطراب و نگرانی شما برای این روز مطلع شوند. هرچند که احتمالاً دوستان و آشنایانتان از این احساس شما باخبر هستند اما همیشه نمی‌توانند ذهن شما را بخوانند و متوجه شوند که دقیقاً چه چیزی شما را آزار می‌دهد. بابیان کردن احساساتتان همه می‌توانند شما را به‌درستی کمک و حمایت کنند. شما مشغول تدارکات برگزاری یک روز بزرگ هستید اما اجازه ندهید که این اضطراب‌ها خیلی جدی شوند – مهم‌ترین مسئله این است که از این لحظات لذت ببرید و خوش بگذرانید.

پیشنهاد عروس سایت :  مدل تاج های زیبای عروس95

استرس قبل عروسی

نه گفتن را تمرین کنید

شما الآن در موقعیتی نیستید که بخواهید دل همه را به دست بیاورید. خیلی‌ها در اطراف شما هستند که می‌خواهند با شما درباره اینکه جشن عروسی شما چگونه باید باشد حرف بزنند و نظر بدهند. اما فراموش نکنید که این مراسم عروسی شماست نه آن‌ها. اگر می‌خواهید استرس کمتری داشته باشید، پس افکار و نظرات خودتان را اجرا کنید. به‌طور شفاف نظرات و خواسته‌های خود را بیان کنید و تا آنجا که امکان دارد در اجرای آن‌ها بکوشید و تمامی پیشنهاداتی را که مخالف سلیقه شماست رد کنید. فراموش نکنید که صداقت بهترین سیاست است

مثل یک نوزاد بخوابید

کم‌خوابی و الگوی نامناسب خواب می‌تواند به‌شدت استرس‌زا باشد. خواب کم شما را تحریک‌پذیر و عصبی می‌کند و تمرکز شما را کاهش می‌دهد. سعی کنید تا قبل از نیمه‌شب در رختخواب باشید و حداقل هشت ساعت در شب بخوابید. قبل از اینکه از بی‌خوابی به حالت بیهوشی بیفتید، به رختخواب بروید.

تأثیر تقویت بدن در کاهش میزان ترس از عروسی

حدالمقدور چند روز قبل از برگزاری مراسم از محل کار خود مرخصی بگیرید. سعی کنید ذهن خود را از دغدغه و نگرانی های اطرافتان دور کرده و تمرکزتان را بر روی برگزاری مراسم ازدواج خود قرار دهید. تغذیه می‌تواند در کاهش یا افزایش میزان استرس تأثیر به سزایی داشته باشد. بنابراین سعی کنید تغذیه مناسب را در برنامه کار خود قرار دهید. از مواد غذایی که باعث افزایش میزان استرس می‌شوند مانند نوشیدنی‌های کافئین دار و مواد سرخ‌کردنی و دارای چربی زیاد اجتناب کرده و در عوض از سبزیجات، میوه تازه و آب فراوان استفاده نمایید.ممکن است علی‌رغم تمام تلاش‌هایتان برای کنترل استرس بازهم عوامل غیرقابل‌کنترلی در هنگام برگزاری مراسم عروسی‌تان به وجود آید. این را بدانید که هیچ‌چیزی برای نگرانی وجود ندارد و هر پیش آمدی راه‌حلی نیز برای خود دارد. تنها چیزی که در اینجا مهم است برخورد شما با پیش آمد ناگهانی و حفظ خونسردی‌تان است.

استرس قبل عروسی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *