راهنمای برگزاری جشن عروسی در منزل

راهنمای برگزاری جشن عروسی در منزل

هیچ کجا خانه آدم نمی شود! اگر امکان برگزاری مراسم عروسی در منزل را دارید ،  چرا باید هزینه های هنگفت به تالار های پذیرایی و باغ ها پرداخت کنید در حالی که می توانید با برگزاری جشن در خانه ، بخش زیادی از هزینه ها را صرفه جویی کنید؟

برگزاری این مراسم در خانه ، علاوه بر اینکه کم هزینه تر است ، شکلی ساده و صمیمی نیز به مراسم شما خواهد داد.

برای اینکه جشن شما در منزل به خوبی برگزار شود ، می بایست به نکاتی توجه کنید که برخی از مهمترین آنها در زیر ذکر شده است:

 

فضای مورد نیاز

با توجه به تعداد مهمانانی که در جشن شما شرکت می کنند ، باید فضای کافی برای پذیرایی و صرف شام داشته باشید. همچنین فضای کافی برای اجرای برنامه های موزیک و سرگرمی نیز در نظر بگیرید.  فضای مورد نیاز برای پارک اتومبیل ها را نیز فراموش نکنید. در صورتی که فضای کافی برای این موارد ندارید بهتر است از خیر برگزاری جشن در منزل خود یا نزدیکان بگذرید.

 

هماهنگی با همسایه ها و اهالی محل

مراسم ازدواج شما ممکن است تا پاسی از شب ادامه داشته باشد و  باعث ایجاد سرو صدا و مزاحمت برای همسایه ها شود، لذا قبل از برگزاری مراسم ، هماهنگی های لازم را با همسایه ها انجام دهید و به آنها اطلاع دهید و از ایشان بخواهید که با شما همکاری کنند. یک عذرخواهی ساده و کسب اجازه از همسایه ها قبل از برگزاری جشن ، معجزه می کند.

 

اجاره ملزومات پذیرایی

برای برگزاری جشن در خانه ، برخی از لوازم و تجهیزات را باید اجاره کنید. از جمله : ظروف پذیرایی ، میز و صندلی ، ریسه و لوازم چراغانی. کافی است نگاهی به آگهی های روزنامه بیندازید. موسسه های زیادی هستند که این ملزومات را با قیمت مناسبی به شما اجاره می دهند.

 

تهیه شام عروسی

دو راه برای تهیه و تدارک شام در منزل وجود دارد. در صورتی که فضا و امکانات لازم برای تهیه و طبخ شام  در منزل را دارید و همچنین به آشپز ماهر نیز دسترسی دارید ، می توانید شام را در منزل طبخ کرده و سرو کنید. در غیر اینصورت می توانید با یک رستوران یا آشپزخانه قرارداد ببندید و شام را حاضر و آماده تهیه کنید. این بستگی به امکانات و شرایط شما دارد. روش اول مقرون به صرفه تر است و روش دوم مطمئن تر و ریسک آن کمتر است.

 

تقسیم وظایف

همیشه افرادی در اطراف شما هستند که با کمال میل حاضرند در برگزاری جشن  به شما کمک کنند. سعی کنید این افراد را سازماندهی کنید.  افرادی را برای پذیرایی و افرادی را برای راهن
مایی و استقبال از مهمانان در نظر بگیرید و وظایف آنها را برایشان توضیح دهید. همچنین یک نفر را به عنوان مدیر مراسم انتخاب کنید تا بر تمامی اوضاع نظارت داشته باشد.

 

مدیریت ریسک

هر پروژه ای با ریسک هایی نیز همراه است. مهمانی شما هم ممکن است با اتفاقات ناخواسته ای مواجه شود. در صورتی که پذیرایی در فضای باز مثل باغ یا حیاط صورت می گیرد و امکان بارندگی نیز وجود دارد،  یک چادر برزنتی یا تعدادی سایه بان برای مواقع اضطراری در نظر بگیرید. همچنین اگر قطع شدن برق را محتمل می دانید، یک موتور مولد برق در محل حاضر داشته باشید. کپسول آتش نشانی و جعبه کمک های اولیه را نیز به لیست خود اضافه کنید و در محل حاضر داشته باشید.

 

برگزاری جشن ازدواج در منزل یا باغ شخصی خاطره ای به یادماندنی خواهد شد ، به شرطی که کلیه جوانب را در نظر گرفته باشید و همه چیز سر جای خودش باشد. علاوه بر این ، هزینه های سرسام آور تالار ها و باغ های پذیرایی را نیز متحمل نخواهید شد.

مطالب مرتبط:

» ۱۰ معیار مهم برای انتخاب تالار پذیرایی عروسی

 

» ۵ توصیه برای کاهش هزینه های عروسی

 

» اشتباهات بزرگ در برگزاری عروسی

 

» نکات کلیدی در برگزاری موفق تشریفات عروسی

 

» ۷ تجربه واقعی از برگزاری تشریفات عروسی

 

» ۷ رسم در عروسی که می توانید آنها را به میل خود تغییر دهید

 

» نکاتی برای برگزاری عروسی در باغ یا منزل شخصی

برچسب‌ها: محل برگزاری مراسم جشن عروسی, برگزاری مراسم جشن عروسی در منزل, برنامه ریزی عروسی, تعیین تاریخ عروسی, تهیه لیست مهمانان عروسی

پیشنهاد عروس سایت :  مراسم عروسی در زیباترین و رومانتیک‌ترین مناطق جهان

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *