راهنمای ست کردن لباس نو عروس

راهنمای ست کردن لباس نو عروس

راهنمای ست کردن لباس نو عروس

هر آنچه که در مورد اصول ست کردن لباس خانم های تازه عروس و هم نشینی و هماهنگی رنگ ها میخواهید بدانید

سخت تر از بیدار شدن صبح زود، این است که باید جلوی کمد بایستی و به این موضوع فکر کنی که شلوار سبز با مانتو قهوه ای هماهنگی دارد؟ کفش بنفشت را با کدام شلوار میتوانی بپوشی ؟ و ….

اگر شما هم روزانه با این دغدغه مواجه هستید و برای پوشیدن لباس لازم است چند دست لباس را از کمد بیرون بکشید و عوض کنید،پس  با قواعد ست کردن رنگ ها آشنایی ندارید و لازم است این مطلب را بخوانید و با اصول این کار آشنا شوید تا از فردا صبح و چشم برهم زدنی یک ست لباس هماهنگ بپوشید.

سفید و سیاه،رنگ هایی برای تمام فصول

سفید و سیاه را میتوانید در کنار تمام رنگ ها استفاده کنید.از نظر متخصصان و طراحان سفید و مشکی رنگی ندارند.سفید محصول نبودن رنگی با بیشترین درخشندگی است.در نقطه مقابل ،سیاه از ترکیب تمام رنگ ها با بیشترین حد تیرگی به وجود آمده است.این دو رنگ تنها رنگ هایی هستند که با تمام رنگ ها هماهنگی دارند،در واقع استثناهایی هستند که قواعد ترکیب رنگ را به چالش میکشند .سفید در کنار هر رنگی قرار بگیرد این قابلیت را دارد که رنگ را بارزتر کند و جلوه بیشتری به آن بدهد،در مقابل مشکی تندی و تیزی رنگ ها را میگیرد.

راهنمای ست کردن لباس نو عروس

قرمز ؛جذاب اما خطرناک

قرمز قابلیت جور شدن با سفید،مشکی،قرمز،بنفش،نارنجی و سبز را دارد.وقتی میخواهید ست لباسی با قرمز بسازید ،بهترین کار این است که از ترکیبات مختلف قرمز استفاده کنید یعنی رنگ هایی مثل بنفش که قرمز در آن استفاده شده ولی حواستان باشد سراغ تیره و روشن قرمز برای ست کردن و ترکیب نروید.

آبی؛ساحل آرامش

رنگ آبی با سفید،مشکی،آبی،سبز،بنفش و نارنجی هماهنگ میشود.رنگ مکمل آبی ،نارنجی است و قرار گرفتن این دو رنگ در کنار هم نارنجی را تشدید میکند.دقت کنید آبی را با زرد و قرمز ست نکنید،فقط در صورتی میتوانید ست کنید که قرمزتان به بنفش و زردتان به سبز نزدیک باشد.

زرد ؛ هشدارهای جدی در راه است

زرد با رنگ های سفید،مشکی،زرد،سبز،نارنجی و بنفش هماهنگی دارد اما در کل رنگ سختی برای ست کردن  است چون تند و آتشین است.به شما توصیه میکنم برای ست کردن از سایه های ملایم تر این رنگ استفاده کنید و به هیچ عنوان سراغ زرد نئون یا شبرنگ نروید چون به شدت مشکل زاست.رنگ های مشابه زردنارنجی و سبز هستند.

سبز؛صلح برای همیشه و همه جا

سبز با رنگ های سفید،مشکی،سبز،آبی،زرد قرمز هارمونی دارد.در یک نگاه کلی،سبز رنگ پرکاربردو به درد بخوری است به شرط اینکه از ترکیبات صحیح آن  استفاده شود.اگر شما از ترکیبات سبزی استفاده کنید که در طبیعت یافت میشود مثل خاکی،زیتونی،زمردی و … این امکان را دارید که آن را با هر رنگی ست کنید.رنگ مکمل سبز قرمز است .این دو در کنار هم ترکیب ایده آلی هستند اگر نخواهید از طیف تند و آتشین هر دو استفاده کنید .حواستان باشد سبز با بنفش و نارنجی هماهنگی ندارد ،مگر اینکه بنفش نزدیک به آبی و نارنجی نزدیک به زرد باشد.

راهنمای ست کردن لباس نو عروس

بنفش رنگ رویال و باشکوه

رنگ بنفش با مشکی ،سفید،بنفش،قرمز آبی و زرد هماهنگی دارد.رنگ بنفش با همان دستورالعملی که برای رنگ آبی گفتیم قابل استفاده است.اگر از سایه های تیره تر بنفش استفاده میکنید کارتان راحت تر است . طیف های مختلف قرمز و ابی با بنفش هماهنگی دارند و میتوانید از تیره و روشن این رنگ برای کامل کردن یک ست استفاده کنید.مکمل رنگ بنفش زرد است ولی باید با یک درجه درخشندگی انتخاب شوند چون اگر تندی یکی از دیگر بیشتر باشد جلوه دیگری گرفته و تصویر ناخوشایندی ایجاد شود ؛پس بهتر است ملایم ها را با هم و تندها را با هم به کار ببرید.

نارنجی ؛با احتیاط نزدیک شوید

سفید،مشکی،نارنجی،قرمز،آبی و زرد ،رنگ های هماهنگ با نارنجی هستند.نارنجی یکی دیگر از رنگ های خطرناک در پوشش است چون به شدت این توانایی را دارد که ستی نامتوازن ایجاد کند.برای فرار از این اتفاق پیشنهاد میکنیم به جای نارنجی تند از سایه های روشن تر و تیره تر این رنگ استفاده کنید و آن را در کنار رنگ هایی چون قرمز و نارنجی به  کار ببرید.قهوه ای رنگی است که از نارنجی به وجود آمده و به همین دلیل به خوبی با آن ترکیب میشود .رنگ مکمل نارنجی ،آبی است ولی از ترکیبات آبی استفاده کنید که نتیجه نهایی ست شما خیلی پرزرق و برق نباشد.

پیشنهاد عروس سایت :  شیک ترین مدل لباس جشن2017

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *