سبک ها و مدل های اصلی دسته گل عروس

سبک ها و مدل های اصلی دسته گل عروس

دسته گل عروس در کنار لباس و مدل موی عروس ، تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر عروس دارد. دسته گل عروس در تمام عکس های شما دیده می شود و بسیاری از مهمانان به آن دقت می کنند. انتخاب درست شکل و اندازه آن ، می تواند تاثیر زیادی بر زیبایی شما داشته باشد.

شکل ، اندازه و رنگ دسته گل باید با کفش و لباس شما هماهنگ باشد. بهتر است توضیحات کامل در باره جزئیات لباس و کفش خود را به گلفروشی ارایه دهید و یا یک عکس از لباس خود را به او نشان بدهید تا بر مبنای آن ، شکل ، رنگ و اندازه کار شما را انتخب کند.

به طور کلی ۵ مدل اصلی برای دسته گل عروس وجود دارد که در زیر به توضیح آنها می پردازیم:

 

مدل گِرد

در حال حاضر متداول ترین مدل ، شکل گرد است. گل ها به شکل گرد در کنار هم قرار می گیرند و ساقه آنها به وسیله روبان ، سیم و یا پارچه بسته می شود و عروس خانم می تواند از ساقه های به هم بسته شده برای نگه داشتن دسته گل خود استفاده کند. مزیت این مدل این است که می توان ساقه ها را در یک ظرف آب گذاشت و به این ترتیب در تمام روز تازگی و طراوت خود را حفظ می کنند. اندازه دسته گل های گرد می تواند متناسب با قد و هیکل عروس و شکل لباس او تغییر کند. به عنوان مثال اگر شما ریزنقش هستید و یا لباس عروس شما باریک و بلند است بهتر است اندازه دسته گل شما کوچک باشد.

 

مدل قیفی (کلاسیک)

دسته گل های قیفی شکل ، درواقع شکل کوچکتر دسته گل های گرد هستند. در کشورهای اروپایی و امریکایی معمولا ساقدوش های عروس این مدل دسته گل را در دست می گیرند و رنگ و گل های آن را متناسب با دسته گل عروس انتخاب می کنند. البته اگر به سبک های کلاسیک علاقمند هستید این مدل می تواند برای عروس هم مناسب باشد.

مدل قطره ای

این مدل دقیقا به شکل یک قطره وارونه است.  یک دسته گل کلاسیک را در نظر بگیرید که در قسمت پایین آن ، گل ها و برگ ها در حال سقوط هستند و شکل یک مخروط را به دسته گل عروس داده اند. مدل قطره ای با بسیاری از مدل های لباس عروسهماهنگ است.

 مدل آبشاری

دسته گل های آبشاری شبیه به دسته گل های قطره ای هستند با این تفاوت که قسمت پایین آنها بلند تر است و شاخ و برگهای بیشتری از این قسمت آویزان شده است. دسته گل های آبشاری خیلی پر طرفدار هستند و با بسیاری از مدل های لباس نیز هماهنگ هستند. خصوصا اگر عروس چاق باشد ، این مدل دسته گل می تواند او را لاغر تر نشان دهد.

 یک شاخه گل تنها

در سالهای اخیر برخی از عروس خان
م های مدرن ، به جای استفاده از دسته گل عروس ، یک یا سه شاخه گل ظریف و ساقه بلند مثل رُز یا لی لی کالا در دست می گیرند. اگر شما هم به دنبال یک تحول هستید می توانید از این شیوه پیروی کنید. طبیعی است که این روش مقرون به صرفه تر نیز هست.

 

پیشنهاد عروس سایت :  مدل سبد گل خواستگاری 95

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *