مراحل جشن عروسی در اروپا و امریکا

مراحل جشن عروسی در اروپا و امریکا

آیا تا بحال در مراسم عروسی کشورهای دیگر شرکت کرده اید؟ حضور در مراسم و جشن های سایر کشورها و مشاهده آداب و رسوم آنان از نزدیک می تواند بسیار لذت بخش باشد. از این میان مراسم ازدواج به سبک کشورهای اروپایی و امریکایی نیز جذابیت خاص خود را دارد. عروس سایت در این مقاله ، مراحل برگزاری یک جشن ازدواج در کشورهای غربی را بررسی می کند.

۱ – ورود مهمانان به تالار پذیرایی

نکته قابل توجه در این قسمت این است که در کشورهای غربی مرسوم است که جایگاه مهمانان و میز مخصوص آنان از قبل به وسیله شماره گذاری مشخص شده است و طبق برنامه ریزی قبلی مشخص است که هر خانواده و شخص می بایست سر کدام میز بنشیند. این موضوع علاوه بر اینکه به رعایت نظم و ترتیب در طول مراسم کمک می کند ، علاوه بر این باعث می شود که احترام همه مهمانان ، بویژه بزرگترهای فامیل و مهمانان خاص گذاشته شود.

۲ – معرفی فامیل و بزرگترهای عروس و داماد

البته این بخش از مراسم ، اجباری نیست و می توان از آن صرف نظر کرد. اما معمولا به این صورت است که یک نفر که مسئول و مدیر برگزاری جشن است و معمولا توسط خانواده داماد مشخص شده است ، با ورود هر یک از اشخاص درجه یک و افراد خاص ، اسامی و نسبت آنان را اعلام می کند. پدر و مادر نوعروس ، پدر و مادر تازه داماد ، ساقدوش ها ، دختربچه هایی که سبد گلها را حمل می کنند ، کسی که حلقه را حمل می کند ، مهمانان ویژه ، ساقدوش داماد و خود زوج مهمترین کسانی هستند که باید در هنگام ورود به مراسم به کلیه حضار معرفی شوند.

۳ – ورود زوج و معرفی آنان به مهمانان

 

پیشنهاد عروس سایت :  قسمت پنجم از آداب عجیب عروسی در تهران (قسمت آخر)

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *