چگونه حلقه ازدواج خود را تمیز و براق کنیم؟

چگونه حلقه ازدواج خود را تمیز و براق کنیم؟

یکی از سوالاتی که خیلی از نامزدهای جوان و یا تازه عروس ها به دنبال پاسخ آن هستند این است که چه روشی برای تمیز کردن حلقه ازدواج مناسب است؟

قبل از هرچیز توصیه می کنیم که از حلقه ازدواج خود به درستی استفاده کنید تا کمتر کثیف شود چرا که پیشگیری بهتر از درمان است.

مدل لباس عروس ۲۰۱۲ , لباس عروس , عروسی , عروس , عروس سایت

الف : توصیه های پیشگیرانه برای نگهداری از حلقه ازدواج

 بهتر است در حین انجام فعالیت هایی که ممکن است حلقه شما را کثیف کرده و یا به آن صدمه بزند ، حلقه ازدواج خود را از دستتان خارج کنید.

اگر ورزشکار هستید ، بهتر است قبل از رفتن به محل تمرین یا باشگاه ورزشی ، حلقه خود را در خانه بگذارید و به این ترتیب از برخود آن با زمین یا اجسام سخت جلوگیری کنید.

فعالیت هایی مثل کارهای خانه نیز خطر صدمه زدن به حلقه نامزدی یا حلقه ازدواج شما را به همراه خواهد داشت. شوینده های شیمیایی ممکن است به حلقه ازدواج شما صدمه زده و باعث تغییر رنگ آن شوند.

اگر انگشتر نشان یا حلقه ازدواج شما از جنس نقره است ، بهتر است بیشتر مواظب آن باشید چرا که آسیب پذیر تر می باشد. نقره فلزی نرم است و در صورت برخورد یا اصطکاک با سطوح سخت ، بسیار ساده تر خراش برداشته و تغییر شکل می دهد.

حلقه ازدواج خود را در یک جعبه جداگانه از سایر جواهرات خود نگهداری کنید ، چرا که در اثر اصطکاک با سطوح جواهرات دیگر و یا برخورد با نگین های آنها ، دچار خراشیدگی خواهد شد. سنگ های قیمتی و الماس که در جواهرات دیگر کار شده اند می توانند سطح حلقه ازدواج شما را خراش داده و به آن صدمه بزنند.

اگر حلقه ازدواج شما بسیار گران قیمت است ، بهتر است آن را بیمه کنید. کافی است به یکی از شرکت های بیمه مراجعه کرده و حلقه ازدواج خود را در برابر سرقت و سایر خطرات بیمه کنید.

 

ب : روش های تمیز کردن حلقه ازدواج

پاک کردن حلقه ازدواج نقره :

اگر حلقه ازدواج شما از جنس نقره است و سیاه شده است ، در یک ظرف کوچک ، آب نمک غلیظ درست کرده و حلقه ازدواجخود را چند دقیقه داخل آن قرار دهید سپس حلقه را محکم بر روی یک سطح پرزدار ، مثل فرش یا حوله بکشید و یا با پارچه جیر آن را بسابید. جوشاندن حلقه ازدواج نقره ای که سیاه شده است در آب لیمو یا سرکه نیز موثر خواهد بود.

پاک کردن حلقه ازدواج طلا :

محلولی از آب با کمی مایع ظرفشویی تهیه کرده و آن را گرم کنید و حلقه را درون آن بیندازید و سپس با آب جوش بشویید و با یک تکه پارچه جیر ، آن را جلا دهید.

محلول آب و صابون و چند قطره آمونیاک نیز در دستورالعمل فوق موثر خواهد بود.

برای براق کردن حلقه ازدواج طلا ، آن را با خمیردندان بشویید و یا آن را خیس کرده و درون خاکستر چوب فرو ببرید ، سپس با پارچه جیر جلا بدهید تا براق شود.

اگر سطح حلقه ازدواج شما پر از خراش های ریز است و یا آنقدر مات شده است که روش های فوق موثر نیستند ، می توانیدحلقه خود را به یک جواهر فروش معتبر بدهید تا سطح آن را با طلای همرنگ خودش ، آبکاری کند تا مثل روز اول براق شود.

 

 

پیشنهاد عروس سایت :  تزیین چاقوی کیک عروسی95 - سری اول

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *