چهارشنبه , اسفند ۲ ۱۳۹۶
خانه / راهنمای برنامه ریزی عروسی / چگونه یک لیست کامل از مهمانان عروسی تهیه کنیم؟

چگونه یک لیست کامل از مهمانان عروسی تهیه کنیم؟

چگونه یک لیست کامل از مهمانان عروسی تهیه کنیم؟

 

هنگامی که تشریفات عروسی خود را برنامه ریزی می کنید ، به نظر می رسد که دعوت کردن از مهمانان  ، یکی از ساده ترین کارهاست. خیلی از عروس و دامادهای جوان ، این قسمت را ساده می گیرند در حالی که بسیاری از آنها در هنگام نوشتن کارت های عروسی و توزیع آنها ، به دشواری کار پی می برند. 

لزوم تهیه لیست مهمانان عروسی

تهیه لیست مهمانان ،‌ از دو جهت حایز اهمیت است. اول اینکه به شما کمک می کند که بودجه جشن خود را تخمین بزنید و قسمت های مختلف آن را برنامه ریزی کنید. انتخاب تالار پذیرایی ، برنامه ریزی پذیرایی از مهمانان ،‌خرید میوه و شیرینی ، خریدکارت عروسی و بسیاری از بخش ها شما بستگی مستقیم به تعداد مهمانان شما دارد. اشتباه بزرگی است اگر به ذهن خود اکتفا کنید و با اتکا به یک عدد ذهنی از تعداد مهمانان ، شروع به برنامه ریزی کنید. کافی است اقدام به تهیه لیست مهمانان خود بکنید ،‌ خواهید دید که عدد واقعی مهمانان شما تفاوت زیادی با آنچه در ذهن داشته اید دارد.

بسیاری از عروس و داماد های جوان ، با مسایلی از قبیل : کمبود غذا و یا اضافه آمدن غذا ، کمبود میوه و شیرینی و یا اضافه آمدن آن ، کمبود کارت عروسی و … مواجه شده اند که درصورت تهیه لیست کامل و دقیقی از مهمانان ، دچار این مشکل نمی شدند.

 

زمان تهیه لیست مهمانان  عروسی

برخلاف آنچه که ممکن است گمان کنید ، تهیه لیست مهمانان  و نهایی کردن آن شاید تا یک هفته هم به طول انجامد. چرا که معمولا اسامی برخی از مهمانان در ابتدا از قلم می افتد. هرگز تهیه لیست را به آخر کار محول نکنید. بهتر است بعد از تعیین تاریخ جشن و قبل از هر اقدامی،‌ لیست را نهایی کنید. این لیست در تمام مراحل برنامه ریزی ، به کار شما خواهد آمد.

 

روش تهیه لیست مهمانان عروسی

مهمانانی که به مراسم شما می آیند ، معمولا به چهار گروه طبقه بندی می شوند:

خانواده و افراد فامیل ، دوستان خانوادگی ، دوستان خصوصی و همکاران.

برای هر گروه از مهمانان ، جدولی مطابق جدول زیر تهیه کنید و با مشورت اعضای خانواده و بزرگترها ،‌ اطلاعات آن را تکمیل نمایید. فراموش نکنید که از هر جدول دو نسخه تهیه کنید، یکی برای خانواده عروس و یکی برای خانواده داماد.

نام گروه مهمانان : دوستان خانوادگی

ردیف

نام و نام خانوادگی

تعداد افراد

توضیحات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نام گروه مهمانان : اعضای فامیل

ردیف

نام و نام خانوادگی

تعداد افراد

توضیحات

 

 

 

 

 

 

 

 

همچنین ببینید

کارهایی که قبل عروسی باید انجام دهیم

کارهایی که قبل عروسی باید انجام دهیم عروس خانم ها!کارهایی که شما قبل از عروسی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *