۷ سنت در عروسی که می توانید آنها را به میل خودتان تغییر دهید

۷ سنت در عروسی که می توانید آنها را به میل خودتان تغییر دهید

باورها و سنت های زیادی در باره جزئیات جشن ازدواج وجود دارد که برخی از آنها ریشه در آداب و رسوم گذشتگان ما دارد و برخی نیز از سایر ملل به ما منتقل شده اند. اما همه این باورها و سنت ها غیر قابل تغییر نیستند.

در اینجا به شرح چند باور سنتی می پردازیم که اگر تمایل داشتید، می توانید با خیال راحت آنها را به میل خودتان تغییر دهید. به هر حال این روز ، روز شماست و تصمیم گیری در خصوص جزئیات آن نیز حق شماست.

 

۱ – لباس عروس باید سفید باشد

لباس عروس در اقوام مختلف ایرانی ، دارای رنگ های شاد و زنده و طرح های متنوع بوده است. هنوز هم در بین بسیاری از اقوام ایرانی و خصوصا عشایر و ایلیاتی ها ، استفاده از رنگ های زنده و شاد در این لباس ، مرسوم است.

رنگ سفید برای لباس عروسی در واقع یک سوغات فرنگی است. در خود کشورهای اروپایی نیز رنگ سفید تا قبل از ملکه ویکتوریا ، مرسوم نبوده است و در واقع پس از اینکه ملکه ویکتوریا برای لباس عروسی خود از رنگ سفید استفاده کرد ، مردم  به استفاده از لباس سفید ، تمایل پیدا کردند.

به هر حال هم اکنون حتی در کشورهای اروپایی و امریکایی نیز ، نوعروس ها به استفاده از رنگ های دیگر مثل : قرمز ، آبی ، صورتی و … برای لباس خود روی آورده اند. لذا اگر از رنگ سفید خسته شده اید ، می توانید با خیال راحت این سنت را بشکنید و از رنگ های دیگر استفاده کنید.

مطلب مرتبط » تاریخچه رنگ سفید برای لباس عروس

 

 

۲ – موی عروس باید بلند باشد

پیشنهاد عروس سایت :  سوالات +18 در خواستگاری

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *